5 grudnia 2018

Wycieczka Mikołajkowa

Dnia 5 grudnia w ramach nadchodzących Mikołajek klasa I a oraz klasa III a, odbyły wycieczkę do Jawora. Tam odwiedziliśmy Warsztaty Wrażliwości Artystycznej, gdzie rozmawialiśmy na temat kultywowania zwyczajów bożonarodzeniowch, ozdabialiśmy torebki sylwetami Mikołaja, a następnie uczestniczyliśmy w warsztatach wypieków pierników.

 Każdy z nas został odpowiednio przygotowany do zajęć oraz zapoznaliśmy się z regulaminem młodego kucharza. Kładąc odcisk kciuka, potwierdziliśmy zgodność z regulaminem. Podczas warsztatów wszyscy mieliśmy przydzieloną funkcję, z której każdy musiał się wywiązać.
 Następnie nasze cudne wypieki zapakowaliśmy w przygotowane przez nas wcześniej mikołajkowe torebki, by poczęstować naszych bliskich.

Po warsztatach piernikowych pojechaliśmy zwiedzać Fabrykę Szklanych Ozdób Świątecznych w Złotoryi. Tam mieliśmy okazję poznać pracę dekoratora, kasjera, poznaliśmy technologię wytwarzania i ozdabiania bombek. Po zwiedzaniu odbyliśmy warsztaty dekorowania bombek. Każdy z nas mógł wykorzystując materiały zdobnicze - wyczarować najładniejsze ozdoby choinkowe.

opracowanie Anetta Żołyńska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz